Poziv učenicima

POZIV UČENICIMA ZA NASTAVAK OBRAZOVANJA U STATUSU REDOVITOG UČENIKA

Pozivaju se učenici koji su školske godine 2012./2013. završili obrazovanje i stekli nižu stručnu spremu ili su završili trogodišnje obrazovne programe, a žele nastaviti daljnje školovanje u Drvodjelskoj tehničkoj školi u statusu redovitog učenika, dakle bez financijskih obveza za učenika i roditelje, da podnesu zahtjev do 30. rujna 2013. godine.

Zahtjev se podnosi u pisanom obliku i mora sadržavati:

- osobne podatke o učeniku;

- naziv zanimanja u kojem želi nastaviti školovanje;

- naziv programa (zanimanja) kojeg je završio i njegovo trajanje školovanja.

Zahtjevu treba priložiti:

- originalne svjedodžbe ili ovjerene preslike o završenom prvom, drugom i trećem razredu;

- svjedodžbu o završnom ispitu u prethodnom školovanju;

- domovnicu;

- rodni list.

Obrazloženje

Člankom 6. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, br. 86/12) izmijenjen je članak 24. Zakona koji definira sljedeće:

(1) Učenik koji je stekao nižu stručnu spremu ima pravo steći srednju školsku ili stručnu spremu nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.

(2) Učenik iz stavka 1. ovoga članka, kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, može u roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.

(3) Ostvarivanje prava iz stavka 1. i 2. ovoga članka uvjetuje se polaganjem razlikovnih, odnosno dopunskih ispita, a način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće.

U uputi Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta za nastavak obrazovanja za učenike koji su završili obrazovanje i stekli nižu stručnu spremu ili su završili trogodišnje obrazovne programe pored ostalog stoji:

Učenik koji želi nastaviti svoje obrazovanje dužan je u pisanom obliku priopćiti srednjoj školi namjeru nastavka obrazovanja najkasnije u roku od godine dana od dana stjecanja prve kvalifikacije. Način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće u skladu sa statutom škole.

Sva druga pitanja ili specifične situacije koje će se možda u provedbi pojaviti rješavat ćemo zajednički, kada bude poznat broj učenika koji su zainteresirani za nastavak obrazovanja te kad budemo raspolagali ostalim važnim informacijama u vezi s provedbom nastavka obrazovanja.

Za ostale informacije obratite se u tajništvo škole na telefon 032/354-617 ili ravnateljici 032/354-069.

objavio: Slavica Karatović   datum: 24. 5. 2013.

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 28. 2. 2016.